Co nabízíme

Lekce jízdy na koni a ubytování ve stylové stodole

Hlavní myšlenkou je naučit děti a dospělé nejen jezdit na koních, jak správně a bezpečně s koňmi manipulovat, pochopit jejich chování, naučit se co všechno obnáší jezdit na koni, ale také co by pro to měl  zájemce o výcvik udělat všeobecně. Během výcviku se učíme uvědomovat si, že i zvíře cítí, že kůň pozná co se kolem něho děje a pozná naše chování.

Cílem je ovládat bezpečně koně ze země i ze sedla. Podáváme tuto informaci formou přátelského přístupu jak k dětem, tak ke koním. Ukážeme Vám, že kůň a člověk jsou si partnery. Dobrého jezdectví nedosáhneme za měsíc a být v něčem dobrý znamená spoustu odříkání, vytrvalosti a houževnatosti.

Koně jsou mlčenlivý tvorové, svým hlasem toho moc nenamluví. Co však mají na srdci, to mají v obličeji, pohybech a chování."

Rachael Draaisma
Jezdecké lekce


Pro začátečníky

Začínajícím jezdcům nabízíme výcvik na koni na lonži. Seznamujeme  Vás  s chody koně v kroku, klusu a cvalu a zaměřujeme se na nácvik Vašeho sedu na koni.

Pro mírně pokročilé

Nabízíme výuku na jízdárně, kdy zlepšujeme sed jezdce na koni, zlepšujeme komunikaci a spojení s koněm. Učíme se v této fázi samostatně ovládat koně. Začínáme s výcvikem na kaveletách.

Pro pokročilé

Nabízíme individuální výuku na jízdárně. kde se učíme základní a pokročilé drezurní cviky. Prohlubujeme kontakt a vnímání koně a jezdce jako jednoho celku.

Vodění dětí na koních

Pro děti máme připravené vodění na koních a to na jízdárně nebo v terénu.

Vyjížďky do terénu

Pro mírně pokročilé a pokročilé pořádáme vyjížďky do terénu dle schopností jezdce.


Průběh jezdecké hodiny

Scházíme se pravidelně v předem domluvený den a hodinu. Společně  nachystáme ohlávky, vodítka a čištění. Přivedeme si koně, které vyčistíme, nasedláme a nauzdíme. Poté proběhne  jezdecký praktický nebo teoretický výcvik. Po jízdě je  potřeba se znova o koně postarat a vyčistit. Poté koně odvedeme zpět do výběhu. Následuje úklid ohrad,  roznesení  sena pro koně, a doplnění vody i pro další zvířata. K teoretické části patří rovněž asistence u koupání koní a strouhání kopyt. Dále starost o čistotu boxů na čištění pro koně, čistotu udidel, sedel, podsedlových dek a dalšího příslušenství.


Doplňkové služby

Pomoc při výběru koně budoucím majitelům.

Poradenství při výběru sedla, udidla, popřípadě tréninku.

Přeprava koní vozíkem na dva koně. 

Vybavení jezdce

Pevná uzavřená obuv

Přilba s tříbodovým úchytem, cyklistická přilba

Pohodlné kalhoty

Ostatní oblečení dle počasí